Back to Top

František blázen (divadlo)

FB_plakat_u

 

One man show, step, body‐drum a vyprávění o životě a smrti sv. Františka z Assisi.
Příběh o svatém showmanovi. Chtěl být nejskromnější a nejnepatrnější – a šly za ním davy. Autorský projekt inspirovaný narativním divadlem Daria Fo.

autor, režie: Jan Horák
hraje: Jan Horák

„Když František kázal, tak při tom tančil a zpíval, proto je i vyprávění o Františkovi roztančené a rozezpívané. Byl to svým způsobem extremista; když plnil své poslání, tak nešetřil tělo, a tak se taky snažím moc nešetřit a zkoumat hranice svých sil. Vyprávění legend bylo u saméhopočátku evropského divadla, tak se inspiruji u jarmarečních vypravěčů a u začátků commedie dell arte a hledám vyjádření, které je zábavné prodnešního diváka. Mám totiž pocit, že vyprávění příběhů mezi lidmi ubývá, a tak chci vyprávět.“
Jan Horák

MgA. Jan Horák (*1982)
Herec, absolvent DAMU, žák Jaroslavy Adamové, Věry Galatíkové a Ladislava Mrkvičky. 2007 – 2013 členem souboru Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Nyní na volné noze. Hraje na saxofon, klarinet, kytaru, učí se na akordeon. Příležitostně spolupracuje jako lektor herectví a jevištního pohybu (umělecká skupina OLDstars, DDM Praha 3 – Ulita apod.) Angažuje se v nezávislých projektech. Nyní žije v bývalém augustiniánském klášteře v Roudnici nad Labem, o který se stará.

Více na: František blázen – facebooku