Back to Top

Kalwich (rap)

Kalwich (Matouš Kalvach) je hudební interpret, pro kterého je hudba vášní a šestým smyslem. V 15 letech natočil album Reálný Sen se stejnojmenným videoklipem, se kterým se o dva roky později prosadil v hudební stanici Óčko, kde vybojoval první místo v soutěži zvané Výtah (tato soutěž je určená pro začínající interprety). V návaznosti na výhru zahajoval svým koncertem Purum Hudební ceny Óčka 2011 v pražské Lucerně.

V roce 2014 vydal debutovou desku Gentleman, která představuje publiku hodnoty a postoje mladého člověka dnešní doby. Na každou píseň z alba vyšel hudební videoklip. Přední single „Naučíš mě lítat“ slaví přes 1 milion zhlédnutí na síti youtube.com/kalwich. Od alba Gentleman je tvorba online na všech digitálních médiích (iTunes, Spotify…). Díky albu Genleman, které Kalwich měl možnost představit ve Spojených Státech, se otevřely nové možnosti, a své videosingly „Letiště“ a „Mimo“ (v roce 2015), již vznikaly v Oklahoma City, USA, kde Kalwich v současné době studuje na univerzitě hudební obor Music Business.

Pravidelně koncertuje po českých městech a na hudebních festivalech. Na svých koncertech vystupuje i v kombinaci s živou kapelou. V roce 2013,14 a 16 jel summer tour s koncerty po celé ČR. Vystupoval také na koncertech Tetris tour Ektor & DJ Wich, nebo Molo tour Paulieho Garanda. Koncertuje také jako bubeník rappera Johnyho Machette, se kterým vystoupil i na festivalu UTUBERING, či OTVÍRÁK.