Back to Top

Místo

Festival Hamr Kemp se koná na nádherném a typicky jihočeském místě – Buškově hamru u Trhových Svinů.

Na Buškův hamr se dostanete snadno. V Trhových Svinech odbočíte z Trocnovské ulice na Štefanikovu, ta vás vyvede ven z města směrem na Něchov. A po levé straně už musíte vyhlížet vjezd na parkoviště u Buškova hamru. To dáte.

GPS: 48°50’5.360″N, 14°37’22.180″E      Mapa: mapa je tady >>

Parkování

Máme připravený dostatek parkovacího místa. Parkovat bude možné na vyhrazených plochách. Prosíme respektujte značení.

Open air

Jsme samozřejmě letní festival, takže veškeré festivalové dění se odehrává venku a ne v chalupě, jak by se mohlo podle fotky Hamru zdát :-) Prostě venkovní plocha v areálu Buškova hamru, venkovní (kryté) pódium, čerstvý luft, atd. No prostě festival – vždyť to znáte.

Info stánek

Po celou dobu konání festivalu bude u vstupu do areálu info stánek, kde budete mít k dispozici všechny potřebné informace, vč. programu a časů jednotlivých vystoupení. Budou se tam shromažďovat Ztráty a nálezy. Můžete si tam zakoupit placky s logem festivalu. A taky tam bude zdravotník s lékárničkou.

Občerstvení

Svačinu si s sebou vozit nemusíte. Přímo na místě si můžete vybrat z několika druhů nápojů a ani o jídlo, sladkosti a dokonce i nanuky na Hamr Kempu není nouze, vč. pověstných a vynikajících klobásek přímo z komína.

Ubytování

Jestli s námi zůstanete až do večera a nebude se vám chtít domů, budete to mít daleko, nebo prostě budete chtít přespat na romantickém místě, můžete. Jako správný festival vám nenabízíme ubytování někde v hotelu nebo penzionu, ale přímo na místě. Stačí, když si přivezete vlastní stan, nebo třeba jen spacák a karimatku (pokud budete chtít vidět na hvězdy) – místo je připraveno.

Buškův hamr

Buškův hamr (tedy kovárna na vodní pohon) se nachází zhruba jeden kilometr jihozápadně od Trhových Svinů na toku Klenského potoka jižně od Českých Budějovic v podhůří Novohradských a Slepičích hor. Byl založen v roce 1780 v těsném sousedství mlýna na kostní moučku. Hamr je jedním se tří zachovalých funkčních hamrů na území České republiky. Zdejší unikátní dubový buchar s názvem kobyla, jímž hamerníci opracovávali železné výkovky, je ovšem se svou hmotností kolem 300 kilogramů v republice největší. Dokáže kovat rychlostí až 150 úderů za minutu. Více informací na www.buskuv-hamr.cz

buskuv-hamr2